NATJEČAJ ZA UPIS U 1. RAZRED

SREDNJE ŠKOLE JELKOVEC

PREUZMI

Dana 20. svibnja 2024. u Narodnim novinama objavljena je Odluka Ministarstva znanosti i obrazovanja o upisima u prvi razred srednje škole u šk. g. 2024./2025.

Molimo učenike i njihove roditelje da u suradnji s razrednicima osmih razreda osnovne škole i stručnom službom osnovne škole prate sve obveze koje moraju obaviti u web aplikaciji upisi.hr (prijave u sustav, odabir programa…)

Grad Zagreb objavio je Natječaj za upis u 1. razred na svojim mrežnim stranicama.

________________________________________________________________

Srednja škola Jelkovec upisuje pet razrednih odjela po 26 učenika, od toga po jedan razredni odjel programa elektrotehničar tehničar za elektroniku, te tri razredna odjela tehničara za računalstvo.

Bodovni pragovi su: elektrotehničar i tehničar za elektroniku – 60 bodova, a tehničar za računalstvo – 64 bodova.

Maksimalan broj bodova je 80 (zbrajaju se zaključne ocjene za 5., 6., 7. i 8. razred – s dvije decimale, zatim zaključne ocjene iz HRVATSKI JEZIK, MATEMATIKA, PRVI STRANI JEZIK, TEHNIČKA KULTURA, FIZIKA I KEMIJA iz 7. i 8. razreda)

Dodatni bodovi mogu se ostvariti iz natjecanja iz informatike.

_________________________________________________________________

• Kod upisa se vrednuje natjecanja propisana Pravilnikom o elementima i kriterijima za izbor kandidata za upis u I. razred srednje škole te dodatno natjecanje iz područja informatike-računalstva (Infokup).

• Zdravstveni zahtjevi: sukladno Jedinstvenome popisu zdravstvenih zahtjeva srednjoškolskih programa.

• Potrebna je liječnička svjedodžba medicine rada, iznimno, kandidat koji u trenutku upisa nije u mogućnosti dostaviti liječničku svjedodžbu medicine rada, pri upisu dostavlja potvrdu obiteljskog liječnika, a liječničku svjedodžbu medicine rada dostaviti školi najkasnije do 30. rujna 2024.

• Učenici s teškoćama trebaju dostaviti rješenje Gradskog ureda za obrazovanje, sport i mlade o primjerenom obliku školovanja i stručno mišljenje Službe za profesionalno usmjeravanje HZZ-a umjesto liječničke svjedodžbe medicine rada

• Provjera predznanja stranog jezika (kandidati koji u osnovnoj školi nisu učili taj jezik) za učenike s teškoćama u razvoju je 26. lipnja 2024. u 14:00 sati.

• Provjera predznanja stranog jezika (kandidati koji u osnovnoj školi nisu učili taj jezik) je 5. srpnja 2024. godine u 14:00 sati.

• Iznos školarine za kandidate izvan EU iznosi 400,00 EUR-a.

• Datum i termini zaprimanja upisnica i ostale dokumentacije potrebne za upis: 10. srpnja 2024. godine od 12:00 do 16:00 sati i 11. srpnja 2024. godine od 8:00 do 16:00 sati osobno ili na e-mail: upisi@ss-jelkovec.skole.hr. Upisnice se mogu dostaviti i preko aplikacije srednje.e-upisi.hr.

• Potrebno je na navedeni datum predaje upisnice i ostale dokumentacije dostaviti i originalnu svjedodžbu 8. razreda osnovne škole, a najkasnije do 30. rujna 2024.

• Upisnicu elektroničkim putem može poslati samo roditelj/skrbnik, a u e-poruci dužan je dostaviti osobni kontakt (broj telefona, broj mobitela) kako bi ga škola mogla kontaktirati.

• Upisnica mora biti potpisana od strane učenika i roditelja/skrbnika.

• Na upisnici se učenik treba izjasniti o izbornom predmetu (Vjeronauk ili Etika), te odabiru stranog jezika (Engleski jezik ili Njemački jezik).

UPISI U VIŠI RAZRED

SREDNJE ŠKOLE JELKOVEC

Učenici od 1. – 3. razreda koji su završili nastavnu godinu s uspjehom, dužni su popuniti upisnicu za upis u viši razred, najkasnije prilikom podjele svjedodžbi za tekuću školsku godinu. Upisnica se dostavlja razredniku prilikom podjele svjedodžbi ili na mail ukoliko su učenici sprječeni doći na podjelu svjedodžbi.

Ova upisnica ne vrijedi za upis u 1. razred srednje škole.

PREBACIVANJE IZ DRUGE ŠKOLE

Učenici koji se žele prebaciti u Srednju školu Jelkovec dužni su ispuniti obrazac zamolbe za upis te dostaviti ga s dokumentacijom navedenom u privitku zamolbe.

Što se tiče prebacivanja tijekom prvog razreda naglašavamo odredbu članka 23. stavak 5. Zakona o odgoju i obrazovanju: “Učeniku prvog razreda srednje škole može se odlukom nastavničkog vijeća omogućiti promjena upisanog programa u istoj ili drugoj školi, odnosno upis u drugu školu koja ostvaruje isti obrazovani program, ako učenik ima jednak ili veći broj brodova potrebnih za upis od zadnjeg učenika upisanoga u taj program u toj školi i toj školskoj godini.”