Izlaganje sudionika aktivnosti “job shadowing”; u sklopu projekta 2023-1-HR01-KA121-VET-000145041

by | srp 11, 2024 | EU projekti, Naslovnica

Kategorija:EU projekti | Naslovnica
Datum objave: 11. srpnja 2024.

Na sjednici Nastavničkog vijeća, održanoj 09. srpnja 2024. godine, nastavnici sudionici aktivnosti ‘job shadowing’ u sklopu VET akreditacije su prezentirali svoje iskustvo.

Profesori Ivica Sambol i Marko Gradiček su opisali boravak u školi domaćinu, srednjoj školi IES Frei Martín Sarmiento, polivalentnoj strukovnoj školi koja je vrlo aktivna u području obnovljivih izvora energije. Nastavnici su opisali sličnosti i razlike u načinu obučavanja, profilu učenika, opremi potrebnoj za izvođenje nastave te obvezama nastavnika te zaključili kako španjolski obrazovni sustav prakticira modularni tip nastave te težište stavlja na samog učenika.

Profesori Dražen Skuliber i Marko Levak boravili su u školi Werkschulheim Felbertal, polivalentnoj privatnoj školi s pravom javnosti koja pruža opće i strukovno obrazovanje.

Nastavnici sudionici mobilnosti opisali su kurikulum prema kojem se izvodi nastava u školi domaćinu s posebnim naglaskom na obuku u području obnovljivih izvora energije.