Naša škola ugostila irskog stručnjaka za AI

Datum objave: 26. kolovoza 2024.
Kategorija:EU projekti | Naslovnica

U sklopu projekta 2023-1-HR01-KA121-VET-000145041, Srednja škola Jelkovec je od 20. do 22. kolovoza 2024. ugostila pozvanog stručnjaka, profesora Keitha Quillea.

Profesor Quille je redovni profesor na Tehničkom sveučilištu u Dublinu gdje podučava studente u području razvoja softvera, CS1 and CS2 (C#, Java and Python) i primijenjenog strojnog učenja te je certificirani NVIDIA instruktor. Profesor Quille je također bio član EU skupine stručnjaka koja je izradila smjernice za korištenje AI i podataka u učenju i poučavanju.

Profesor Quille je pozvan u sklopu provedbe KA121 projekta u kojem je jedan od ciljeva integracija umjetne inteligencije u kurikulume nastavnih predmeta. U suradnji s projektnim timom osmišljena je trodnevna radionica na kojoj su nastavnici sudionici imali priliku saznati  nešto više o različitim modelima strojnog učenja, etičkim smjernicama za upotrebu umjetne inteligencije, konceptima evaluacije i pristranosti, obrade slika, dubokog učenja te neuronskih mreža. Zadnji dan edukacije nastavnici sudionici su pristupili polaganju ispita za dobivanje NVIDIA certifikata ‘Osnove dubokog učenja’ koji su svi uspješno položili.

Ovom prilikom se zahvaljujemo profesoru Quilleu na odličnoj suradnji i susretljivosti te se veselimo budućoj suradnji.

Pogledajte fotogaleriju na sljedećem linku.

Zahvaljujemo i profesoru Quilleu na osvrtu koji je napisao na Linkedin-u.