Učenički istraživački radovi

Autor: Mislav Čupić, 14. 11. 2016.

Istraživački radovi: Mjerenje glasnoće zvuka

Učenici: Josip Omrčen, Filip Barać, Vinko Cigelja, Barbara Budeš i Dora Medvarić

Dragi svi,

Čast nam je i zadovoljstvo na našoj web stranici objaviti istraživačke radove naših učenika Josipa Omrčena, Filipa Baraća i Vinka Cigelja te Barbare Budeš i Dore Medvarić na temu mjerenja glasnoće zvuka u sklopu predmeta Informacije i komunikacije i naše vrijedne nastavnice - mentorice Mirjane Malarić. Učenici su se rukovodili znanstvenim principima prikupljanja podataka i mjerenjima u raznim situacijama kako bi prikazali načine na koji čovjek čuje zvuk i objašnjavajući pritom obilježja i efekte zvuka na ljudski organizam.

Veseli nas da učenici već tijekom srednje škole upoznaju znanstvene principe odgovaranja na problem i da koristeći provjerene metode i mjerne instrumente uspijevaju odgovarati na problem relevantnim zaključkom, a ne samo zdravorazumskim razmišljanjem. Time se stvara prostor za daljnja poboljšanja, a naša je vrijedna nastavnica - mentorica također ostavila i slijed postupaka na wordovom dokumentu pomoću kojeg učenici i ubuduće mogu stvarati poštujući principe znanstveno - istraživačkog rada.

Čestitke nastavnici i učenicima na vrijednom radu i trudu!

U priloženim dokumentima nalaze se:

- slijed kojim se treba rukovoditi pri izradbi samostalnog istraživačkog rada

- radovi učenica i učenika

Srednja škola Jelkovec / , Sesvete / ss-jelkovec.skole.hr / ured@ss-jelkovec.skole.hr